OTIF Glass Sp. z o.o. | Dworcowa 6, 62-230 Witkowo Pon - Pt 7:00 - 15:00

Obróbka krawędzi

  1. Strona główna
  2. Usługi
  3. Obróbka krawędzi

Obróbka szkła

Krawędziarka służąca do obróbki krawędzi szkła

Obróbka szkła

Świadczymy usługę obróbki krawędzi, która jest konieczna dla zapewnienia bezpieczeństwa i estetycznego wyglądu produktu. Dzięki obrabiarce renomowanej firmy Bottero, zaopatrzonej w dziesięć wrzecion obróbczych zapewniamy kompleksowe i precyzyjne wykończenie krawędzi. Możliwe jest zarówno szlifowanie proste (prostopadłe do krawędzi) jak i szlifowanie z niewielką fazką krawędzi tafli. Dodatkową możliwością jest polerowanie krawędzi zgodnie z indywidualnymi wymaganiami klienta.

Szlifowanie krawędzi szkła

Formatki zaraz po wycięciu charakteryzują się ostrymi krawędziami i nieregularnym kształtem krawędzi. Dlatego szlifowanie jest pierwszym etapem mechanicznej obróbki krawędzi, koniecznym przy szkle przeznaczonym do użytku. Dodatkową zaletą szlifowania jest zmniejszenie ryzyka pęknięcia wynikającego z naprężeń szkła i zwiększenie jego wytrzymałości. W efekcie uzyskujemy krawędzie, które stają się równe i matowe.

Polerowanie krawędzi szkła

Polerowanie krawędzi szkła jest kolejnym po szlifowaniu etapem obróbki. Polerowanie pozwala na usunięcie drobnych rys i nalotów, co znacznie podwyższa walory estetyczne. Sprawia, że krawędzie nie są już matowe, a idealnie gładkie i lśniące, co doskonale sprawdza się w produktach gdzie chcemy podkreślić krawędzie - takich jak na przykład szklane blaty i meble.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli Twój projekt jest złożony i potrzebujesz konsultacji z naszymi ekspertami, skontaktuj się z nami przez formularz poniżej.

Potwierdzam, że zapoznałem się z polityką prywatności oraz warunkami korzystania ze strony internetowej