OTIF Glass Sp. z o.o. | Dworcowa 6, 62-230 Witkowo Pon - Pt 7:00 - 15:00

Laminowanie

  1. Strona główna
  2. Usługi
  3. Laminacja szkła

Laminowanie szkła

Zahartowane tafle szkła stojące w rzędzie

Laminowanie szkła - metody

Stosowaną przez nas metodą jest laminowanie szkła foliami EVA, które są znacznie wytrzymalsze od standardowej folii PVB. W przypadku folii EVA jest również wielokrotnie zmniejszona szansa na delaminację szkła. Głównymi zaletami tej folii są m.in wspomniana wcześniej trwałość, ochrona przed promieniowaniem UV, zwiększona izolacja akustyczna oraz większa niż w przypadku PVB ochrona na warunki atmosferyczne.

Laminowanie szkła - proces

Proces laminowania szkła polega na połączeniu ze sobą co najmniej dwóch tafli szkła przy pomocy odpowiednich folii. Folię umieszcza się pomiędzy taflami, a następnie produkt wstawia się do specjalistycznego pieca, który generuje odpowiednio wysoką temperaturę pozwalającą na stopienie folii oraz wytwarza w swoim wnętrzu próżnię, która gwarantuje trwałe przyleganie tafli i brak pęcherzyków powietrza pomiędzy warstwami. Proces ten zapobiega fragmentacji rozbitej szyby na elementy mogące być zagrożeniem życia oraz zdrowia.

Laminowanie szkła - zastosowanie

Laminowanie szkła ma na celu stworzenie tak zwanego szkła bezpiecznego poprzez wzmocnienie jego struktury, przy pomocy jednej lub kilku warstw folii, i wyeliminowanie szansy na fragmentaryzację w przypadku rozbicia. Oprócz cech szkła bezpiecznego, w laminatach możemy zastosować również folie dekoracyjne, które dodają całości walor estetyczny. Tego typu szkło znajdzie zastosowanie zarówno wewnątrz pomieszczeń jak i na zewnątrz.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli Twój projekt jest złożony i potrzebujesz konsultacji z naszymi ekspertami, skontaktuj się z nami przez formularz poniżej.

Potwierdzam, że zapoznałem się z polityką prywatności oraz warunkami korzystania ze strony internetowej